Rehabilitacja w Polsce - przewodnik

Korzystając z serwisu można w prosty sposób znaleźć usługi z zakresu rehabilitacji w swoim regionie, a także najlepiej dopasowane do oczekiwań propozycje z całego kraju. W serwisie znajduje się także wiele przydatnych informacji dotyczących rehabilitacji, jak również profilaktyki zdrowotnej i aktywnego trybu życia.

Rehabilitacja jest działaniem, którego założeniem jest przywrócenie pełnej lub możliwie jak największej sprawności fizycznej. Dotyczy to zarówno osób niepełnosprawnych, jak i wymagających rekonwalescencji po przebytej chorobie, operacji lub urazie. Rehabilitacja jest także działaniem profilaktycznym, mającym na celu zminimalizowanie ryzyka obniżenia sprawności w przyszłości.

Aby ułatwić poruszanie się w serwisie, dokonany został podział obiektów ze względu na zakres świadczonych usług na:

  • gabinety rehabilitacyjne - indywidualne bądź grupowe praktyki fizjoterapeutów, świadczących usługi z zakresu rehabilitacji w gabinecie lub domu pacjenta;
  • ośrodki rehabilitacyjne - obiekty specjalizujące się w organizowaniu turnusów rehabilitacyjnych;
  • przychodnie rehabilitacyjne - specjalistyczne zakłady opieki zdrowotnej udzielające swiadczeń zdrowotnych w zakresie konsultacji medycznych, orzeczeń lekarskich i zabiegów rehabilitacyjnych w szerokim zakresie (fizykoterapia, hydroterapia, inhalacje, kinezyterapia, masaże);
  • sanatoria - zakłady opieki zdrowotnej oferujące pobyty lecznicze i uzdrowiskowe wzbogacone zabiegami rehabilitacyjnymi;
  • zaopatrzenie rehabilitacyjne - sklepy, wypożyczalnie, zakłady naprawy i producenci sprzętu rehabilitacyjnego.

Obiekty rehabilitacyjne w Polsce

Dla Zdrowia

Seniorzy dla Miasta – Konin

Koniński Dom Kultury zaprasza na koncert „Seniorzy dla Miasta”, który odbędzie się w niedzielę 9 lutego o godzinie 16. Seniorzy już po raz ósmy zaśpiewają dla mieszkańców Konina.

Dietoterapia w różnych jednostkach chorobowych

W najbliższy weekend w Krakowie odbędzie się szkolenie na temat dietoterapii w różnych jednostkach chorobowych. Na warsztatach nauczysz się holistycznego podejścia do realizacji założeń dietoterapii w konkretnych schorzeniach.

Kurs Pierwszej Pomocy Pediatrycznej w Gliwicach

Edumed i Fridamedical zapraszają na kurs Pierwszej Pomocy Pediatrycznej, który odbędzie się w Gliwicach na Nowym Świecie 61 już w najbliższy piątek o godzinie 16. Celem szkolenia jest opanowanie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy dzieciom, a także niemowlakom i noworodkom.

Osoby z chorobami rzadkimi – leczenie, rehabilitacja, edukacja. Wrocław

W nadchodzącą sobotę w Bibliotece Głównej Uniwersytety Medycznego we Wrocławiu odbędzie się konferencja „Osoby z chorobami rzadkimi – leczenie, rehabilitacja, edukacja”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.