Rehabilitacja w Polsce - przewodnik

Korzystając z serwisu można w prosty sposób znaleźć usługi z zakresu rehabilitacji w swoim regionie, a także najlepiej dopasowane do oczekiwań propozycje z całego kraju. W serwisie znajduje się także wiele przydatnych informacji dotyczących rehabilitacji, jak również profilaktyki zdrowotnej i aktywnego trybu życia.

Rehabilitacja jest działaniem, którego założeniem jest przywrócenie pełnej lub możliwie jak największej sprawności fizycznej. Dotyczy to zarówno osób niepełnosprawnych, jak i wymagających rekonwalescencji po przebytej chorobie, operacji lub urazie. Rehabilitacja jest także działaniem profilaktycznym, mającym na celu zminimalizowanie ryzyka obniżenia sprawności w przyszłości.

Aby ułatwić poruszanie się w serwisie, dokonany został podział obiektów ze względu na zakres świadczonych usług na:

  • gabinety rehabilitacyjne - indywidualne bądź grupowe praktyki fizjoterapeutów, świadczących usługi z zakresu rehabilitacji w gabinecie lub domu pacjenta;
  • ośrodki rehabilitacyjne - obiekty specjalizujące się w organizowaniu turnusów rehabilitacyjnych;
  • przychodnie rehabilitacyjne - specjalistyczne zakłady opieki zdrowotnej udzielające swiadczeń zdrowotnych w zakresie konsultacji medycznych, orzeczeń lekarskich i zabiegów rehabilitacyjnych w szerokim zakresie (fizykoterapia, hydroterapia, inhalacje, kinezyterapia, masaże);
  • sanatoria - zakłady opieki zdrowotnej oferujące pobyty lecznicze i uzdrowiskowe wzbogacone zabiegami rehabilitacyjnymi;
  • zaopatrzenie rehabilitacyjne - sklepy, wypożyczalnie, zakłady naprawy i producenci sprzętu rehabilitacyjnego.

Obiekty rehabilitacyjne w Polsce

Dla Zdrowia

Interdyscyplinarne studia nas niepełnosprawnością w APS w Warszawie

W Akademii pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie trwa nabór na innowacyjne i jedyne takie w Polsce interdyscyplinarne studia nad niepełnosprawnością. Podczas dwóch lat studiów magisterskich studenci będą zdobywać i poszerzać wiedzę w wielu różnych przedmiotów dotyczących niepełnosprawności.

Biegun: Ruchome Piaski

W najbliższy weekend, 14-15 lipca, w Gdyni w Kolibki Adventure Park będzie miał miejsce festiwal biegów z przeszkodami. Organizatorzy przygotowują 3km pętlę, którą będzie można pokonać 1, 2, 3 lub 4 razy.

Jurajski Puchar Nordic Walking

Zapraszamy na VI etap VIII Jurajskiego Pucharu Nordic Walkind – tym razem w Srocku, gm. Mstów. Odbędzie się to w ramach Dnia Sportu i Zabawy Srocko 2018. Impreza odbędzie się 30 czerwca w okolicy Góry Trzech Jaskiń w Srocku. Zapisy w dniu zawodów do godziny 16:30.

Rehabilitacja dla osób niepełnosprawnych bez kolejek

Narodowy Fundusz Zdrowia z początkiem lipca wprowadza ustawę, w myśl której osoby ze znaczną niepełnosprawnością będą podlegać szczególnym rozwiązaniom, które mają sprawić, że rehabilitacja będzie dla nich dostępna bez kolejek i bez limitów.