Rehabilitacja w Polsce - przewodnik

Korzystając z serwisu można w prosty sposób znaleźć usługi z zakresu rehabilitacji w swoim regionie, a także najlepiej dopasowane do oczekiwań propozycje z całego kraju. W serwisie znajduje się także wiele przydatnych informacji dotyczących rehabilitacji, jak również profilaktyki zdrowotnej i aktywnego trybu życia.

Rehabilitacja jest działaniem, którego założeniem jest przywrócenie pełnej lub możliwie jak największej sprawności fizycznej. Dotyczy to zarówno osób niepełnosprawnych, jak i wymagających rekonwalescencji po przebytej chorobie, operacji lub urazie. Rehabilitacja jest także działaniem profilaktycznym, mającym na celu zminimalizowanie ryzyka obniżenia sprawności w przyszłości.

Aby ułatwić poruszanie się w serwisie, dokonany został podział obiektów ze względu na zakres świadczonych usług na:

  • gabinety rehabilitacyjne - indywidualne bądź grupowe praktyki fizjoterapeutów, świadczących usługi z zakresu rehabilitacji w gabinecie lub domu pacjenta;
  • ośrodki rehabilitacyjne - obiekty specjalizujące się w organizowaniu turnusów rehabilitacyjnych;
  • przychodnie rehabilitacyjne - specjalistyczne zakłady opieki zdrowotnej udzielające swiadczeń zdrowotnych w zakresie konsultacji medycznych, orzeczeń lekarskich i zabiegów rehabilitacyjnych w szerokim zakresie (fizykoterapia, hydroterapia, inhalacje, kinezyterapia, masaże);
  • sanatoria - zakłady opieki zdrowotnej oferujące pobyty lecznicze i uzdrowiskowe wzbogacone zabiegami rehabilitacyjnymi;
  • zaopatrzenie rehabilitacyjne - sklepy, wypożyczalnie, zakłady naprawy i producenci sprzętu rehabilitacyjnego.

Obiekty rehabilitacyjne w Polsce

Dla Zdrowia

Polska Race HAU – Bydgoszcz

W najbliższą niedzielę, 14 lipca, w Bydgoszczy odbędzie się jedne z 16 biegów realnych organizowanych w ramach charytatywnego happeningu „Polska Race HAU 2019”. Dochody pozyskane w trakcie wydarzenia przeznaczone zostaną na dotację psich schronisk.

Nowe zasady pobytów sanatoryjnych

W 2019 roku zmianie ulegają zasady, wedle których można starać się o pobyt w sanatorium z NFZ. Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie okresu, jaki musi upłynąć od zakończenia leczenia uzdrowiskowego, do ponownego wystawienia skierowania do sanatorium.

Family Cup Sopot

Stowarzyszenie Family Cup wraz z Sopockim MOSiRem organizaują dwudzieste czwarte Amatorskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim, które odbędą się w sobotę 25 maja. Zbiórka przed zawodami do godziny 10:45 na parkingu przy Operze Leśnej.

Majówka ze słońcem

Weekend majowy uznawany jest często za inaugurację sezonu na opalanie. Pogoda zapowiada się iście słonecznie, warto więc przygotować się przed pierwszą kąpielą słoneczną po długiej przerwie zimowej.