Dla Zdrowia

Światowy Dzień Reumatyzmu w Rzeszowie

W dniach 11-13 października w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie odbędą się obchody Światowego Dnia Reumatyzmu. Na wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie Reumatyków i ich Sympatyków im. Hanki Żechowskiej Koło Podkarpackie "Podaj Dalej".

Gdyński Jesienny Maraton Zumby 2017

W sobotę 16 września w Parku Rady Europy w Gdyni odbędzie się 3-godzinny Maraton Zumby. Impreza organizowana jest w Światowy Dzień Serca - udział w wydarzeniu to świetna okazja, by zadbać o swoje zdrowie, kondycję i serce.

Diabetica Expo 2017 w Toruniu

W dniach 22-23 września w Toruniu odbędzie się XXI Ogólnopolskie Sympozjum Diabetologicze oraz XV Ogólnopolskie Forum Profilaktyki i Leczenia Otyłości. Dla chorujących na cukrzycę wstęp na Sympozjum i wystawę jest bezpłatny.

Największe Targi Fitness w Polsce - FIWE 2017

W dniach 9-10 września w Centrum Wystawienniczym Expo XXI w Warszawie odbędą się Targi FIWE 2017. Impreza International Fitness & Wellness Fair jest największym tego typu wydarzeniem w kraju i w tej części Europy. W sobotę Targi będą otwarte w godzinach 9.00 - 18.00, w niedzielę w godzinach 9.00 - 17.00.

Prelekcja pt. "Właściwości lecznicze i kosmetyczne buskiej wody siarczkowej"

W czwartek 7 września w Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa&Wellness w Klubie Kalejdoskop odbędzie się prelekcja dra n. farm. Romana Dudy pt. "Właściwości lecznicze buskiej wody siarczkowej". Początek spotkania o godzinie 18.00.

Bieg charytatywny "Biegniemy z Nadzieją"

W niedzielę 17 września w Zakopanem odbędze się bieg charytatywny "Biegnijmy z Nadzieją". Wydarzenie, którego celem jest propagowanie ruchu hospicyjnego, organizowane jest przez MOSiR Zakopane oraz Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.

Festiwal Rowerowy - Ustroń Kocha Rower

W sobotę 2 września w Ustroniu odbędzie się festiwal I Love Bike. Wydarzenie potrwa w godzinach 10.00 - 17.00, w programie liczne rowerowe atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Udział w imprezie dla miłośników jazdy na rowerze jest bezpłatny.

VI Półmaraton Ciechocinek

W niedzielę 27 sierpnia w Ciechocinku odbędzie się 6. edycja wyjątkowego biegu - Półmaratonu Uzdrowiska Ciechocinek. Na trasie biegu najciekawsze miejsca uzdrowiska: Tężnie, Fontanna "Grzybek", Deptak Sław "Dom Zdrojowy", Pałacyk Prezydencki, Cerkiew Prawosławna oraz 185-letnia Fabryka Soli.

24. Marszobieg na Czantorię

Zbliża się tegoroczna edycja jesiennego wyzwania Wielkiej Czantorii. W niedzielę 24 września odbędzie się 24. Marszobieg na Czantorię Wielką. Celem imprezy jest popularyzacja biegania, aktywne spędzanie czasu wolnego oraz integracja uczestników imprezy.

Wielki Charytatywny Maraton Dance Fitness w Szczecinku

W sobotę 19 sierpnia w Szczecinku odbędzie się Wielki Charytatywny Maraton Dance Fitness w Szczecinku. Różnorodne treningi poprowadzi wielu wyjątkowych instruktorów. Wydarzenie potrwa w godzinach 14.00 - 18.00.