Dla Zdrowia

Kielecka Masa Krytyczna

Zachęcamy do udziału we wrześniowej Masie Krytycznej w Kielcach. Wydarzenie jest cykliczne, odbywa się w każdą ostatnią środę miesiąca i jest demonstracją rowerzystów, którzy domagają się poprawy infrastruktury rowerowej w mieście.

Skuter z napędem elektrycznym dla niepełnosprawnych

PFRON po raz pierwszy w tym roku realizuje dofinansowania na zakup skutera z napędem elektrycznym. Dofinansowanie może sięgać nawet 3500zl.

Rehabilitacja kompleksowa – powrót do zdrowia i pracy

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozpoczął program kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej powrót do pracy lub jej podjęcie. W chwili obecnej będzie on realizowany w 4 ośrodkach na terenie Polski.

Hej Fest Krynica-Zdrój

W Krynicy-Zdroju wystartowała tegoroczna edycja koncertów pod szyldem Hej Fest. Wydarzenie trwać będzie do 24 sierpnia. Gwiazdą pierwszego koncertu w Krynicy jest Happysad.

Polska Race HAU – Bydgoszcz

W najbliższą niedzielę, 14 lipca, w Bydgoszczy odbędzie się jedne z 16 biegów realnych organizowanych w ramach charytatywnego happeningu „Polska Race HAU 2019”. Dochody pozyskane w trakcie wydarzenia przeznaczone zostaną na dotację psich schronisk.

Nowe zasady pobytów sanatoryjnych

W 2019 roku zmianie ulegają zasady, wedle których można starać się o pobyt w sanatorium z NFZ. Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie okresu, jaki musi upłynąć od zakończenia leczenia uzdrowiskowego, do ponownego wystawienia skierowania do sanatorium.

Family Cup Sopot

Stowarzyszenie Family Cup wraz z Sopockim MOSiRem organizaują dwudzieste czwarte Amatorskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim, które odbędą się w sobotę 25 maja. Zbiórka przed zawodami do godziny 10:45 na parkingu przy Operze Leśnej.

Majówka ze słońcem

Weekend majowy uznawany jest często za inaugurację sezonu na opalanie. Pogoda zapowiada się iście słonecznie, warto więc przygotować się przed pierwszą kąpielą słoneczną po długiej przerwie zimowej.

Moc siarkowych preparatów leczniczych

Siarkowe preparaty lecznicze cieszą się ogromną popularnością wśród osób zmagających się z problemami skórnymi. Kosmetyki zawierające siarkę wykazują działanie antyseptyczne i antybakteryjne.

Postępowanie osteopatyczne po skręceniu stawu skokowego

Skręcenia stawu skokowego to jedna z najczęstszych kontuzji, która dotknąć może każdego. Na warsztatach organizowanych 26 marca we Wrocławiu w Systemie przy ul. Ruskiej 51 zyskasz możliwość zdiagnozowania skecenia oraz umiejętność natychmiastowej pomocy.