Dla Zdrowia

Kalejdoskop barw Polski – koncert zespołu „Mazowsze” Krynica-Zdrój

13 sierpnia br. w Pijalni Głównej w ramach Festiwalu im. Jana Kiepury odbędzie się koncert zespołu „Mazowsze” pod tytułem Kalejdoskop barw Polski. W wirze kolorów zobaczymy tańce narodowe: poloneza, krakowiaka, oberka, mazura i inne.

Wakacje z przyrodą i przygodą – Jelenia Góra

W każdą wakacyjną środę Karkonoski Park Narodowy organizuje wycieczki, w trakcie których poznamy kolorowy świat karkonoskich roślin. 1 sierpnia wydarzenie odbywa się w Jeleniej Górze. Udział w wycieczkach jest bezpłatny!

Ale Musicale w Świnoujściu

Teatr Roma z Warszawy zaprasza na spektakl Ale Musicale, który połączy najpopularniejsze musicale w historii estrady na jednej scenie w jednym czasie. Impreza odbędzie się w poniedziałek 30 lipca w Amfiteatrze w Świnoujściu o godzinie 20:30.

Interdyscyplinarne studia nad niepełnosprawnością w APS w Warszawie

W Akademii pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie trwa nabór na innowacyjne i jedyne takie w Polsce interdyscyplinarne studia nad niepełnosprawnością. Podczas dwóch lat studiów magisterskich studenci będą zdobywać i poszerzać wiedzę w wielu różnych przedmiotów dotyczących niepełnosprawności.

Biegun: Ruchome Piaski

W najbliższy weekend, 14-15 lipca, w Gdyni w Kolibki Adventure Park będzie miał miejsce festiwal biegów z przeszkodami. Organizatorzy przygotowują 3km pętlę, którą będzie można pokonać 1, 2, 3 lub 4 razy.

Jurajski Puchar Nordic Walking

Zapraszamy na VI etap VIII Jurajskiego Pucharu Nordic Walkind – tym razem w Srocku, gm. Mstów. Odbędzie się to w ramach Dnia Sportu i Zabawy Srocko 2018. Impreza odbędzie się 30 czerwca w okolicy Góry Trzech Jaskiń w Srocku. Zapisy w dniu zawodów do godziny 16:30.

Rehabilitacja dla osób niepełnosprawnych bez kolejek

Narodowy Fundusz Zdrowia z początkiem lipca wprowadza ustawę, w myśl której osoby ze znaczną niepełnosprawnością będą podlegać szczególnym rozwiązaniom, które mają sprawić, że rehabilitacja będzie dla nich dostępna bez kolejek i bez limitów.

Zdrowy kręgosłup – przyczyny i leczenie schorzeń kręgosłupa

Dyskopatia, rwa kulszowa, osteoporoza i inne zmiany zwyrodnieniowe – to tylko część schorzeń, którym towarzyszą dolegliwości bólowe kręgosłupa. Odpowiednio zaordynowana terapia i zastosowanie właściwych zabiegów rehabilitacyjnych przyniesie ulgę i pomoże w znacznym stopniu zniwelować (a czasem i całkowicie zlikwidować) dolegliwości bólowe.

Gorący weekend – jak radzić sobie z upałami

Przed nami kolejny upalny weekend. Większość z nas cieszy się na myśl o słońcu i wysokich temperaturach, możliwości zażywania słonecznych kąpieli. Nie należy jednak zapomnieć, że tropikalna aura może być dla nas niebezpieczna.

Parkrun Świnoujście

Zapraszamy na cykliczne, bezpłatne biegi na 4 km z pomiarem czasu. Organizowane są one w każdą sobotę o 9:00, przez cały rok. Miejscem biegu jest Park Zdrojowy w Świnoujściu. W ramach tego sportowo-zdrowotnego wydarzenia, każdy z uczestników biegnie we własnym tempie bez względu na to, jakie ono jest.