Dla Zdrowia

Świętuj Dzień Babci i Dziadka z Galerią Tęcza w Kaliszu

Galeria Tęcza przy ul. 3 maja 1 w Kaliszu jest jednym z miejsc biorących udział w ogólnopolskiej kampanii na rzecz profilaktyki schorzeń układu krążenia "Teraz Serce!". W ramach tego wydarzenia w Galerii Tęcza będzie można skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów i badań diagnostycznych.

Noworoczny Maraton Fitness dla dorosłych "Wstań i ćwicz z Cybinką"

W sobotę 20 stycznia w Klubie "Cybinka" Spółdzielni Mieszkaniowej "Osiedle Młodych" w Poznaniu odbędzie się Noworoczny Maraton Fitness. Impreza adresowana jest do osób dorosłych, które chciałyby wejść w nowy rok aktywnie, zadbać o swoje zdrowie i kondycję. Wstęp bezpłatny.

XII Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem

Drużyna Szpiku z Poznania zaprasza do udziału w 12. już edycji Charytatywnego Biegu z Maltańskim Światełkiem, który odbędzie się w sobotę 20 stycznia. Start o godzinie 17.00, do pokonania trasa o długości 5,5 kilometra. Bieg został zadedykowany chorym dzieciom z poznańskiego oddziału onkologicznego - podopiecznym Drużyny Szpiku.

12. Bieg "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy"

W piątek 12 stycznia w Strzelinie (woj. dolnośląskie) odbędzie się kolejna edycja organizowanego przez Strzeliński Klub Biegacza "Granit" biegu "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". Bieg odbędzie się na rzecz WOŚP.

I Zimowe Mistrzostwa Nordic Walking

W sobotę 13 stycznia w Kołobrzegu zostaną rozegrane I Zimowe Mistrzostwa Nordic Walking dla miłośników mroźnego klimatu - Morsów Nordicmorsing i nie tylko. Zawody będą stanowiły część programu Światowego Festiwalu Morsowania.

26. Finał WOŚP - morsowanie na plaży w Wolinie

W niedzielę 14 stycznia odbędzie się już 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem orkiestra gra "Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Imprezy z tej okazji będą się odbywały w całym kraju, jedną z nich będzie wspólne morsowanie w Wolinie w ramach tamtejszego 26. Finału WOŚP.

Kąpiel Noworoczna 2018 w Zielonce

W Nowy Rok 1 stycznia 2018 Morsy Zielonka i Stowarzyszenie Morsy Wołomin-Kobyłka zaprasza do udziału we Wspólnej Kąpieli Noworocznej! Wydarzenie wraz z lodowatą kąpielą potrwa w godzinach 12.00 - 13.00.

Bezpłatne badania przesiewowe zaćmy w Skierniewicach

W sobotę 16 grudnia w godzinach 9.00 - 16.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odbędą się darmowe badania przesiewowe zaćmy. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Pomocy Wykluczonym "Trzecia Młodość" oraz Urząd Miasta Skierniewice.

IV Inwazja Morsujących Mikołajów

W sobotę 9 grudnia na plaży w Świnoujściu odbędzie się IV Inwazja Morsujących Mikołajów. Imprezę organizuje Klub Morsów Morświny ze Świnoujścia, wydarzenie potrwa w godzinach 11.00 - 16.00.

I Bieg Karpia w Grudziądzu

W sobotę 9 grudnia na Targu Rybnym w Grudziądzu odbędzie się 1. edycja Biegu Karpia. Trasa biegu będzie miała 5 kilometrów długości. Start biegu o godzinie 10.00, biuro zawodów czynne od godziny 8.30.