Dla Zdrowia

Dlaczego warto chodzić na basen

Pływanie i ćwiczenia na basenie są treningami ogólnorozwojowymi, w które angażujemy wszystkie partie mięśni. Trudno wyobrazić sobie inny sposób, by już w pół godziny wykonać ćwiczenia wszystkich grup mięśniowych. Korzyści dla zdrowia i samopoczucia jest jednak znacznie więcej.

Spławikowe Mistrzostwa Świata Kobiet we Wrocławiu

W nadchodzący weekend, tj. 25-26 sierpnia, odbędą się Spławikowe Mistrzostwa Świata Kobiet. Tego typu wydarzenie będzie miało miejsce w Polsce po raz pierwszy, we Wrocławiu na kanale Odry przy ul. Zawalnej.

Pchli targ „Wietrzenie szafy” w Lądku-Zdroju

„Wietrzenie szafy” jest specyficzną odmianą pchlego targu, w którym głównym „towarem” są ciuchy, najczęściej kobiece. W trakcie akcji można kupować i sprzedawać ubrania, a także się nimi wymieniać. Wydarzenie odbędzie się 18 sierpnia o godzinie 10:00 w Alei Modrzewiowej w Lądku-Zdroju.

Kalejdoskop barw Polski – koncert zespołu „Mazowsze” Krynica-Zdrój

13 sierpnia br. w Pijalni Głównej w ramach Festiwalu im. Jana Kiepury odbędzie się koncert zespołu „Mazowsze” pod tytułem Kalejdoskop barw Polski. W wirze kolorów zobaczymy tańce narodowe: poloneza, krakowiaka, oberka, mazura i inne.

Wakacje z przyrodą i przygodą – Jelenia Góra

W każdą wakacyjną środę Karkonoski Park Narodowy organizuje wycieczki, w trakcie których poznamy kolorowy świat karkonoskich roślin. 1 sierpnia wydarzenie odbywa się w Jeleniej Górze. Udział w wycieczkach jest bezpłatny!

Ale Musicale w Świnoujściu

Teatr Roma z Warszawy zaprasza na spektakl Ale Musicale, który połączy najpopularniejsze musicale w historii estrady na jednej scenie w jednym czasie. Impreza odbędzie się w poniedziałek 30 lipca w Amfiteatrze w Świnoujściu o godzinie 20:30.

Interdyscyplinarne studia nad niepełnosprawnością w APS w Warszawie

W Akademii pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie trwa nabór na innowacyjne i jedyne takie w Polsce interdyscyplinarne studia nad niepełnosprawnością. Podczas dwóch lat studiów magisterskich studenci będą zdobywać i poszerzać wiedzę w wielu różnych przedmiotów dotyczących niepełnosprawności.

Biegun: Ruchome Piaski

W najbliższy weekend, 14-15 lipca, w Gdyni w Kolibki Adventure Park będzie miał miejsce festiwal biegów z przeszkodami. Organizatorzy przygotowują 3km pętlę, którą będzie można pokonać 1, 2, 3 lub 4 razy.

Jurajski Puchar Nordic Walking

Zapraszamy na VI etap VIII Jurajskiego Pucharu Nordic Walkind – tym razem w Srocku, gm. Mstów. Odbędzie się to w ramach Dnia Sportu i Zabawy Srocko 2018. Impreza odbędzie się 30 czerwca w okolicy Góry Trzech Jaskiń w Srocku. Zapisy w dniu zawodów do godziny 16:30.

Rehabilitacja dla osób niepełnosprawnych bez kolejek

Narodowy Fundusz Zdrowia z początkiem lipca wprowadza ustawę, w myśl której osoby ze znaczną niepełnosprawnością będą podlegać szczególnym rozwiązaniom, które mają sprawić, że rehabilitacja będzie dla nich dostępna bez kolejek i bez limitów.