Dla Zdrowia

II Krakowski Kongres Turystyki Medycznej

W dniach 12-13 października w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się II Krakowski Kongres Turystyki Medycznej. Organizatorami Kongresu są Urząd Miasta Krakowa oraz ICE Kraków. Celem wydarzenia jest rozwój turystyki medycznej w Krakowie. 

II Podkarpacki Dzień Zdrowia

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego G2A ARENA w Jasionce zaprasza do udziału w II Podkarpackim Dniu Zdrowia, który odbędzie się w sobotę 7 października. Na miejscu badania i usługi medyczne dla wszystkich uczestników.

Biała Sobota w Powiecie Strzeleckim

W sobotę 7 października Szpital Powiatowy im. Prałata J. Glowatzkiego w Strzelcach Opolskich zaprasza na Białą Sobotę - bezpłatne konsultacje lekarskie. Będzie można zasięgnąć porad z zakresu kardiologii, urologii, endokrynologii, ortopedii, reumatologii oraz dermatologii.

European Nordic Walking Championship

W sobotę 30 września w Legnicy odbędą się zawody pucharowe nordic walking, których organizatorem jest Polska Federacja Nordic Walking. Zawody zostaną rozegrane na dwóch dystansach - 5 kilometrów oraz 10 kilometrów.

Światowy Dzień Reumatyzmu w Rzeszowie

W dniach 11-13 października w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie odbędą się obchody Światowego Dnia Reumatyzmu. Na wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie Reumatyków i ich Sympatyków im. Hanki Żechowskiej Koło Podkarpackie "Podaj Dalej".

Gdyński Jesienny Maraton Zumby 2017

W sobotę 16 września w Parku Rady Europy w Gdyni odbędzie się 3-godzinny Maraton Zumby. Impreza organizowana jest w Światowy Dzień Serca - udział w wydarzeniu to świetna okazja, by zadbać o swoje zdrowie, kondycję i serce.

Diabetica Expo 2017 w Toruniu

W dniach 22-23 września w Toruniu odbędzie się XXI Ogólnopolskie Sympozjum Diabetologicze oraz XV Ogólnopolskie Forum Profilaktyki i Leczenia Otyłości. Dla chorujących na cukrzycę wstęp na Sympozjum i wystawę jest bezpłatny.

Największe Targi Fitness w Polsce - FIWE 2017

W dniach 9-10 września w Centrum Wystawienniczym Expo XXI w Warszawie odbędą się Targi FIWE 2017. Impreza International Fitness & Wellness Fair jest największym tego typu wydarzeniem w kraju i w tej części Europy. W sobotę Targi będą otwarte w godzinach 9.00 - 18.00, w niedzielę w godzinach 9.00 - 17.00.

Prelekcja pt. "Właściwości lecznicze i kosmetyczne buskiej wody siarczkowej"

W czwartek 7 września w Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa&Wellness w Klubie Kalejdoskop odbędzie się prelekcja dra n. farm. Romana Dudy pt. "Właściwości lecznicze buskiej wody siarczkowej". Początek spotkania o godzinie 18.00.

Bieg charytatywny "Biegniemy z Nadzieją"

W niedzielę 17 września w Zakopanem odbędze się bieg charytatywny "Biegnijmy z Nadzieją". Wydarzenie, którego celem jest propagowanie ruchu hospicyjnego, organizowane jest przez MOSiR Zakopane oraz Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.