Dla Zdrowia

Bezpłatne badania przesiewowe zaćmy w Skierniewicach

W sobotę 16 grudnia w godzinach 9.00 - 16.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odbędą się darmowe badania przesiewowe zaćmy. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Pomocy Wykluczonym "Trzecia Młodość" oraz Urząd Miasta Skierniewice.

IV Inwazja Morsujących Mikołajów

W sobotę 9 grudnia na plaży w Świnoujściu odbędzie się IV Inwazja Morsujących Mikołajów. Imprezę organizuje Klub Morsów Morświny ze Świnoujścia, wydarzenie potrwa w godzinach 11.00 - 16.00.

I Bieg Karpia w Grudziądzu

W sobotę 9 grudnia na Targu Rybnym w Grudziądzu odbędzie się 1. edycja Biegu Karpia. Trasa biegu będzie miała 5 kilometrów długości. Start biegu o godzinie 10.00, biuro zawodów czynne od godziny 8.30.

IV Bieg Mikołajkowy w Poznaniu

W sobotę 2 grudnia w Poznaniu przy Jeziorze Strzeszyńskim odbędzie się Bieg Mikołajkowy Poznań 2017. W ramach tej imprezy sportowo-rekreacyjnej zaplanowano różne trasy dla uczestników, także krótkie dystanse dla dzieci. W wydarzeniu będą mogli wziąć udział także maszerujący z kijkami nordic walking.

Charytatywna Mikołajkowa Zumba Party w Legnicy

W sobotę 2 grudnia w hali gimnastycznej przy VI Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy odbędzie się charytatywna Zumba, z której środki zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy.

V Gdański Zumbathon

W niedzielę 3 grudnia w Hali Miejskiej w Gdańsku przy ul. Kołobrzeskiej 61 odbędzie się 5. edycja Gdańskiego Zumbathonu. Jak co roku ta impreza będzie miała charakter charytatywny, cały dochód będzie przekazany na Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.

II Ogólnopolskie Forum Zielarskie w Łodzi

W dniach 2-3 grudnia w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbędzie się II Ogólnopolskie Forum Zielarskie. W programie wydarzenia m.in. wykłady i warsztaty, targi zielarskie i jarmark świąteczny. To wydarzenie dla wszystkich osób zainteresowanych fitoterapią.

II Konferencja Szkoleniowa Z cukrzycą na Ty, nie daj się!

W sobotę 18 listopada w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Van Gogha 1 w Warszawie, odbędzie się Druga Konferencja Szkoleniowa "Z Cukrzycą na Ty, nie daj się! Moje dziecko wyszło z grupy ryzyka". Wydarzenie potrwa w godzinach 9.30 - 15.30.

Rozpoczęcie Sezonu Morsowego i Dzień Dawcy Szpiku w Stężycy

W sobotę 4 listopada na Wyspie Wisła przy ul. Rekreacyjnej 1 w Stężycy odbędzie się rozpoczęcie sezonu morsowego 2017/2018 z Nieformalnym Klubem Morsa - Z łabędziem być. Dodatkowo w porozumieniu z Międzynarodową Fundacją DKMS - Pokonajmy Nowotwory Krwi, w dniu imprezy będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca komórek macierzystych/szpiku.

V Bieg Jeża w Zielonej Górze

W sobotę 4 listopada w Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze odbędzie się impreza sportowo-rekreacyjna: V Bieg Jeża. Bieg odbędzie się na dystansie 3 km (dwie pętle po parku), dodatkowo zaplanowano dziecięcy Bieg Małego Jeża w czterech kategoriach wiekowych.