Rehabilitacja w Polsce - przewodnik

Korzystając z serwisu można w prosty sposób znaleźć usługi z zakresu rehabilitacji w swoim regionie, a także najlepiej dopasowane do oczekiwań propozycje z całego kraju. W serwisie znajduje się także wiele przydatnych informacji dotyczących rehabilitacji, jak również profilaktyki zdrowotnej i aktywnego trybu życia.

Rehabilitacja jest działaniem, którego założeniem jest przywrócenie pełnej lub możliwie jak największej sprawności fizycznej. Dotyczy to zarówno osób niepełnosprawnych, jak i wymagających rekonwalescencji po przebytej chorobie, operacji lub urazie. Rehabilitacja jest także działaniem profilaktycznym, mającym na celu zminimalizowanie ryzyka obniżenia sprawności w przyszłości.

Aby ułatwić poruszanie się w serwisie, dokonany został podział obiektów ze względu na zakres świadczonych usług na:

  • gabinety rehabilitacyjne - indywidualne bądź grupowe praktyki fizjoterapeutów, świadczących usługi z zakresu rehabilitacji w gabinecie lub domu pacjenta;
  • ośrodki rehabilitacyjne - obiekty specjalizujące się w organizowaniu turnusów rehabilitacyjnych;
  • przychodnie rehabilitacyjne - specjalistyczne zakłady opieki zdrowotnej udzielające swiadczeń zdrowotnych w zakresie konsultacji medycznych, orzeczeń lekarskich i zabiegów rehabilitacyjnych w szerokim zakresie (fizykoterapia, hydroterapia, inhalacje, kinezyterapia, masaże);
  • sanatoria - zakłady opieki zdrowotnej oferujące pobyty lecznicze i uzdrowiskowe wzbogacone zabiegami rehabilitacyjnymi;
  • zaopatrzenie rehabilitacyjne - sklepy, wypożyczalnie, zakłady naprawy i producenci sprzętu rehabilitacyjnego.

Obiekty rehabilitacyjne w Polsce

Dla Zdrowia

Osoby z chorobami rzadkimi – leczenie, rehabilitacja, edukacja. Wrocław

W nadchodzącą sobotę w Bibliotece Głównej Uniwersytety Medycznego we Wrocławiu odbędzie się konferencja „Osoby z chorobami rzadkimi – leczenie, rehabilitacja, edukacja”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Kielecka Masa Krytyczna

Zachęcamy do udziału we wrześniowej Masie Krytycznej w Kielcach. Wydarzenie jest cykliczne, odbywa się w każdą ostatnią środę miesiąca i jest demonstracją rowerzystów, którzy domagają się poprawy infrastruktury rowerowej w mieście.

Skuter z napędem elektrycznym dla niepełnosprawnych

PFRON po raz pierwszy w tym roku realizuje dofinansowania na zakup skutera z napędem elektrycznym. Dofinansowanie może sięgać nawet 3500zl.

Rehabilitacja kompleksowa – powrót do zdrowia i pracy

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozpoczął program kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej powrót do pracy lub jej podjęcie. W chwili obecnej będzie on realizowany w 4 ośrodkach na terenie Polski.