Dla Zdrowia

Kynoterapia, szerzej znana jako dogoterapia

Dogoterapia (kynoterapia) to metoda terapeutyczna, która wykorzystuje dobroczynny wpływ, jaki daje człowiekowi kontakt z psem. Filozofia ta wykorzystywana jest przede wszystkim w pracy z najmłodszymi pacjentami.

Program rehabilitacji po przebytym COVID-19

Wiele osób po przebytej chorobie COVID-19, pomimo wyzdrowienia, przez długi czas boryka się z różnego rodzaju pochorobowymi dolegliwościami. Zdecydowanie pomocna w tym jest rehabilitacja pocovidowa.

Zbawienna wodna terapia

Zabiegi rehabilitacyjne w wodzie znajdują coraz większe grono miłośników. Wodna terapia polecana jest niemal każdemu, niezależnie od wieku. Rehabilitacja w wodzie znacząco przyspiesza proces powrotu do sprawności.

Rozsądne wakacje w upalne lato

Urlop zaplanować można niezależnie od pory roku, jednak zdecydowana większość osób preferuje wakacyjne miesiące. Pogoda sprzyja wtedy aktywnym formom wypoczynku. Jednak upalne dni mogą być groźne dla naszego zdrowia, jeśli odpowiednio nie zadbamy o nasze bezpieczeństwo.

Seniorzy dla Miasta – Konin

Koniński Dom Kultury zaprasza na koncert „Seniorzy dla Miasta”, który odbędzie się w niedzielę 9 lutego o godzinie 16. Seniorzy już po raz ósmy zaśpiewają dla mieszkańców Konina.

Dietoterapia w różnych jednostkach chorobowych

W najbliższy weekend w Krakowie odbędzie się szkolenie na temat dietoterapii w różnych jednostkach chorobowych. Na warsztatach nauczysz się holistycznego podejścia do realizacji założeń dietoterapii w konkretnych schorzeniach.

Kurs Pierwszej Pomocy Pediatrycznej w Gliwicach

Edumed i Fridamedical zapraszają na kurs Pierwszej Pomocy Pediatrycznej, który odbędzie się w Gliwicach na Nowym Świecie 61 już w najbliższy piątek o godzinie 16. Celem szkolenia jest opanowanie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy dzieciom, a także niemowlakom i noworodkom.