Dla Zdrowia

Nowe zasady pobytów sanatoryjnych

W 2019 roku zmianie ulegają zasady, wedle których można starać się o pobyt w sanatorium z NFZ. Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie okresu, jaki musi upłynąć od zakończenia leczenia uzdrowiskowego, do ponownego wystawienia skierowania do sanatorium.

Family Cup Sopot

Stowarzyszenie Family Cup wraz z Sopockim MOSiRem organizaują dwudzieste czwarte Amatorskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim, które odbędą się w sobotę 25 maja. Zbiórka przed zawodami do godziny 10:45 na parkingu przy Operze Leśnej.

Majówka ze słońcem

Weekend majowy uznawany jest często za inaugurację sezonu na opalanie. Pogoda zapowiada się iście słonecznie, warto więc przygotować się przed pierwszą kąpielą słoneczną po długiej przerwie zimowej.

Moc siarkowych preparatów leczniczych

Siarkowe preparaty lecznicze cieszą się ogromną popularnością wśród osób zmagających się z problemami skórnymi. Kosmetyki zawierające siarkę wykazują działanie antyseptyczne i antybakteryjne.

Postępowanie osteopatyczne po skręceniu stawu skokowego

Skręcenia stawu skokowego to jedna z najczęstszych kontuzji, która dotknąć może każdego. Na warsztatach organizowanych 26 marca we Wrocławiu w Systemie przy ul. Ruskiej 51 zyskasz możliwość zdiagnozowania skecenia oraz umiejętność natychmiastowej pomocy.

Olejki eteryczne w domowej apteczce

W środę 6 marca w Wolskim Centrum Kultury w Warszawie w godzinach 18-19 odbędzie się bezpłatne spotkanie, na którym przybliżone zostaną uczestnikom właściwości olejków eterycznych klasy terapeutycznej.

Leczenie uzdrowiskowe we własnym domu

Przy wyjazdach rehabilitacyjnych najczęściej obieranym kierunkiem są miejscowości uzdrowiskowe, a to za sprawą naturalnych bogactw, które posiadają. Leczenie uzdrowiskowe można podtrzymywać w zaciszu własnego domu, dzięki kosmetykom uzdrowiskowym dostępnym w sklepach online, jak Zdrowinki, co pozwoli na wydłużenie efektu terapii rehabilitacyjnej.

Botaniczna Piątka Warszawa

22 grudnia zapraszamy na marsz Nordic Walking na dystansie 5 km. Zawody rozpoczną się o godzinie 11:45 w ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie. Będzie to świąteczna edycja marszu organizowana przez grupę „Botaniczna Piątka”

Chorzowskie Mikołajki Rowerem

W ramach zbliżających się Mikołajek Chorzów zaprasza na 4 już edycję Mikołajkowego przejazdu. Meta rajdu ulokowana będzie w Parku Śląskim przy wiatach grillowych. Organizatorzy przewidują wyróżnienia i nagrody za najładniejszy strój Mikołaja oraz najciekawiej przystrojony i oświetlony rower.

Medytacja Dźwięku w Sopocie

Zapraszamy do Teatru Boto na podróż w przestrzeni muzyki, natury, dźwięków, głosów męskich i kobiecych. Koncert będzie jednocześnie premierą płyty z relaksacyjną muzyką Laboratorium Pieśni „Sound Meditation”.