Zakład Przyrodoleczniczy Rusałka - Uzdrowisko Świnoujście SA

Rodzaj obiektu: Ośrodki rehabilitacji,
Miejscowość: Świnoujście (zachodniopomorskie)
Adres: Powstańców Śląskich 2/4
tel.: 91 321 44 52
Strona www: http://www.uzdrowisko.pl
Skontaktuj się z obiektem

Opis

Uzdrowisko Świnoujście S.A. posiada kilka zakładów przyrodoleczniczych. Największym i najnowocześniejszym z nich jest ZPL „Rusałka”. Budynek położony jest w bliskim sąsiedztwie promenady i plaży. Charakteryzuje się ciekawą architekturą z przewagą szklanych powierzchni. Kształt budowli nawiązuje do charakteru morskiego (stylizowany statek). „Rusałka” ma pięć poziomów, jest w pełni przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiada wygodny podjazd, automatyczne przesuwane drzwi i dwie windy. Obiekt jest klimatyzowany.

W ZPL „Rusałka” wykonuje się ok. 40 rodzajów zabiegów, w tym z wykorzystaniem własnych surowców leczniczych. Uzdrowisko posiada bogate źródła solanki. Są to silnie mineralizowane wody chlorkowo-sodowo-bronkowe.

Wody lecznicze wydobywa się z trzech źródeł solanki:

 • Jantar
 • Teresa
 • XXX-lecia

Solanka wykorzystywana jest do kąpieli solankowych, hydromasażu solankowego, oraz inhalacji.

Drugim surowcem naturalnym wykorzystywanym w ZPL „Rusałka” jest borowina. Stosuje się ją do okładów borowinowych.

Dział fizykoterapii znajdujący się w tym obiekcie jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Do dyspozycji kuracjuszy oraz pozostałych pacjentów są gabinety: krioterapii (leczenie zimnem), elektro i światłolecznictwa (laseroterapia, ultradźwięki, magnetoterapia, sollux).

Zabiegi z działu hydroterapii, które odbywają się w tym zakładzie przyrodoleczniczym to: hydromasaż, kąpiel perełkowa, masaż wirowy rąk i nóg, kąpiel kwasowęglowa, czterokomorówka.

Z zakresu kinezyterapii prowadzona jest gimnastyka indywidualna. Ponadto wykonuje się tu masaże klasyczne i masaże wibracyjne.

Obiekt jest monitorowany i posiada całodobową ochronę. Całość jest funkcjonalnie i nowocześnie urządzona. Dla osób korzystających z zabiegów dostępny jest duży parking.
 

Parametry

 • Zabiegi na miejscu
  - fizykoterapia diadynamik, elektrostymulacja, galwanizacja, interdyn, jonoforeza, krioterapia miejscowa, lampa sollux, laser, magnetoterapia, okłady borowinowe, okłady parafinowe, prądy Kotza, prądy Tens, prądy Traberta, terapuls, ultradźwięki,
  - hydroterapia basen, bicze szkockie, kąpiel kwasowęglowa, kąpiel solankowa, kąpiel wirowa, masaż podwodny, masaż wirowy kończyn dolnych, masaż wirowy kończyn górnych, natrysk płaszczowy,
  - inhalacje inhalacje indywidualne,
  - kinezyterapia ćwiczenia ogólnousprawniające, ćwiczenia z oporem, gimnastyka grupowa, gimnastyka indywidualna,
  - masaże drenaż limfatyczny, masaż gorącymi kamieniami, masaż klasyczny częściowy, masaż kończyn, masaż kręgosłupa,
 • Rodzaj obiektu
  - Ośrodki rehabilitacji
 • Finansowanie
  - NFZ
  - prywatnie

Mapa