Dla Zdrowia

Biegun: Ruchome Piaski

W najbliższy weekend, 14-15 lipca, w Gdyni w Kolibki Adventure Park będzie miał miejsce festiwal biegów z przeszkodami. Organizatorzy przygotowują 3km pętlę, którą będzie można pokonać 1, 2, 3 lub 4 razy.

Jurajski Puchar Nordic Walking

Zapraszamy na VI etap VIII Jurajskiego Pucharu Nordic Walkind – tym razem w Srocku, gm. Mstów. Odbędzie się to w ramach Dnia Sportu i Zabawy Srocko 2018. Impreza odbędzie się 30 czerwca w okolicy Góry Trzech Jaskiń w Srocku. Zapisy w dniu zawodów do godziny 16:30.

Rehabilitacja dla osób niepełnosprawnych bez kolejek

Narodowy Fundusz Zdrowia z początkiem lipca wprowadza ustawę, w myśl której osoby ze znaczną niepełnosprawnością będą podlegać szczególnym rozwiązaniom, które mają sprawić, że rehabilitacja będzie dla nich dostępna bez kolejek i bez limitów.

Zdrowy kręgosłup – przyczyny i leczenie schorzeń kręgosłupa

Dyskopatia, rwa kulszowa, osteoporoza i inne zmiany zwyrodnieniowe – to tylko część schorzeń, którym towarzyszą dolegliwości bólowe kręgosłupa. Odpowiednio zaordynowana terapia i zastosowanie właściwych zabiegów rehabilitacyjnych przyniesie ulgę i pomoże w znacznym stopniu zniwelować (a czasem i całkowicie zlikwidować) dolegliwości bólowe.

Gorący weekend – jak radzić sobie z upałami

Przed nami kolejny upalny weekend. Większość z nas cieszy się na myśl o słońcu i wysokich temperaturach, możliwości zażywania słonecznych kąpieli. Nie należy jednak zapomnieć, że tropikalna aura może być dla nas niebezpieczna.

Parkrun Świnoujście

Zapraszamy na cykliczne, bezpłatne biegi na 4 km z pomiarem czasu. Organizowane są one w każdą sobotę o 9:00, przez cały rok. Miejscem biegu jest Park Zdrojowy w Świnoujściu. W ramach tego sportowo-zdrowotnego wydarzenia, każdy z uczestników biegnie we własnym tempie bez względu na to, jakie ono jest.

„W zdrowym ciele, zdrowy duch” Katowice, rodzinna gra miejska

26 maja, czyli w najbliższą sobotę, w Katowicach organizowana będzie Rodzinna Gra Miejsca pod szyldem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Organizatorami imprezy są AWF Katowice oraz VIS Sport Katowice. Udział w grze jest bezpłatny.

Neuro Konferencja pod patronatem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Studenckie Kolo Naukowe przy UM w Łodzi zaprasza na bezpłatnego udziału w I Ogólnopolskeij Konferencji Rehabilitacji, (Neuro)Ortopedii i Komunikacji Medycznej w dniach 17-18 maja 2018r.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Świnoujściu

W dniach 8-15 maja obchodzony jest 15-sty Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu przygotowała szereg ciekawych imprez. Hasłem przewodnim tegorocznego tygodnia jest „(Do)Wolność Czytania”.

I Kongres Niewydolne Serce na Podkarpaciu

Już w najbliższą sobotę, tj 5 maja, na Podkarpaciu będzie miało miejsce największe wydarzenie zorganizowane z myślą o osobach zmagających się z niewydolnością krążenia, ale także wszystkich tych, którzy chcą świadomie troszczyć się o swoje – i nie tylko swoje – zdrowie.